Daviso taurė: Madagaskaro mįsles įmynusių Lietuvos tenisininkų lauks gruzinų iššūkis

2017-02-06

Atgal

Daviso taurė: Madagaskaro mįsles įmynusių Lietuvos tenisininkų lauks gruzinų iššūkis

Lietuvos vyrų teniso rinktinei pirmuoju bandymu sekmadienį pavyko susitvarkyti formalumus Daviso taurės mače prieš Madagaskaro rinktinę. Lemiamą trečią tašką komandai iškovojo jos lyderis Laurynas Grigelis, 6:4 7:6(6) 6:4 įveikęs pirmą Madagaskaro raketę Antso Rakotondramangą. Po šios dvikovos vykusiame susitikime madagaskariečiams dar pavyko sušvelninti rezultatą, kuomet Žanas-Žakas Rakotohasy 6:3 4:6 6:2 įveikė Tomą Vaišę.
„Žaidžiau neblogai, tačiau man tikrai nebuvo lengva. Varžovas greitai, žaidžia įvairiai ir protingai. Tai, kad jis neturi ATP reitingo, dar nieko nereiškia. Jis tiesiog nežaidžia turnyruose, kuriuose dalinami reitingo taškai. Tačiau pagal jo žaidimo lygį, manyčiau, jis galėtų drąsiai būti tarp 300 ir 500 ATP reitingo pozicijos. Vienintelė kiek silpnesnė jo žaidimo dalis - antras padavimas", - po susitikimo įspūdžiais dalinosi L. Grigelis.
„Svarbiausia, kad pavyko iškovoti galutinę pergalę. Kuri reiškia, kad išlikome antroje Daviso taurės grupėje. O taip pat ji suteikia mums galimybę kilti aukštyn. Bandysime ja pasinaudoti".
Sekantys Lietuvos rinktinės varžovai paaiškėjo jau vėlai vakare, komandos nariams pakeliui į Vilnių automobilyje stebint LKL dvikovą tarp Vilniaus „Lietuvos ryto" ir Kauno „Žalgirio". Balandžio 7-9 dienomis Gruzijoje lietuvių lauks šios šalies komanda, permainingame mače rezultatu 3:2 įveikusi Suomijos tenisininkus.
Savaitgalį Šiaulių teniso mokykloje buvo surengta ir metinė Lietuvos teniso sąjungos (LTS) konferencija, kurioje buvo apžvelgta organizacijos veikla 2016 metais, o taip pat nubrėžtos artimiausios veiklos gairės. Bene svarbiausia renginyje pristatyta naujiena - "Telia teniso klubų lygos" varžybos, startuosiančios jau šį pavasarį.
Ramūnas Grušas, Lietuvos teniso sąjungos prezidentas tiki, kad šis projektas padės suburti bene didžiausią teniso bendruomenės dalį - mėgėjus.
„Telia teniso klubų lyga" bus varžybos ir technologinis sprendimas, kurio, sakyčiau, trūko teniso klubams Lietuvoje. Norime surengti kasmetinį komandinį čempionatą teniso profesionaliai niekada nežaidusiems žmonėms. Matome, kaip sėkmingai panašūs projektai gyvuoja kitose sporto šakose - krepšinyje, futbole. Tikiuosi ir mes turėsime šaunų pavyzdį, kaip technologijos ir teniso bendruomenės entuziazmas didins teniso masiškumą ir populiarumą. Iš šios idėjos, kurią įgyvendinsime ir plėtosime kartu su “Telia ir projekto TenisoNamai.lt komanda, tikiuosi labai daug" - sako R. Grušas.
Be to, šeštadienio popietę Šiaulių teniso mokykloje vyko ir pačių mažiausių - septynmečių - tenisininkų turnyras.