Šiaulių teniso akademijoje sėkmingai pradėtas vystyti JTI projektas, skirtas teniso integracijai į švietimo ir ugdymo įstaigas

2022-01-21

Atgal

Šiaulių teniso akademijoje sėkmingai pradėtas vystyti JTI projektas, skirtas teniso integracijai į švietimo ir ugdymo įstaigas Norime pasidalinti ir pasidžiaugti puikia žinia - Šiaulių teniso akademijoje sėkmingai pradėtas vystyti JTI projektas, skirtas teniso integracijai į švietimo ir ugdymo įstaigas.

Sausio 17-21 dienomis akademijoje apsilankė 150 vaikų nuo 5 iki 8 metų iš įvairių Šiaulių miesto švietimo ir ugdymo įstaigų: L/D „Rugiagėlė", L/D „Žiogelis", L/D „Trys Nykštukai", „Saulės" pradinė mokykla. Vaikai dalyvauja Lietuvos Teniso Sąjungos JTI projekte, kurio tikslas - teniso integracija į švietimo ir ugdymo įstaigas (daugiau apie šį projektą galite skaityti čia: https://tennis.lt/.../lietuvos-mokyklose-ir-darzeliuose.../). Atvykę į Šiaulių teniso akademiją, būsimieji sportininkai turėjo puikią progą išbandyti ir susipažinti su teniso sporto šaka.

Bendrai JTI projekte dalyvauja 16 Šiaulių miesto ir rajono švietimo ir ugdymo įstaigų.

Mindaugas Šerepka (Šiaulių teniso akademijos direktorius): “Džiaugiamės šia puikia Lietuvos teniso sąjungos ir Tarptautinės teniso federacijos iniciatyva plėtoti tokius projektus. Mums, kaip mažai šaliai, labai svarbi pagalba populiarinant šią sporto šaką, dar svarbiau, kad į šį projektą taip aktyviai įsitraukė Šiaulių miesto ir rajono švietimo ir ugdymo įstaigos. Tikslas - per kelis ateinančius metus, kad kuo daugiau Šiaulių miesto ir rajono švietimo ir ugdymo įstaigų prisijungtų prie šio projekto”.

Jūratė Juodytė (Šiaulių teniso akademijos direktoriaus pavaduotoja): “Šio projekto naudą Šiaulių teniso akademija pajuto iš kart, po parodomųjų treniruočių, vaikučiai aktyviai registruojasi į teniso treniruotes. Šią veiklą vertinu labai teigiamai. Atvykdami į mūsų akademiją, vaikai pakeičia aplinką ir susipažįsta su teniso rakete. Tai jiems suteikia daug džiaugsmo. Mažieji iš teniso kortų išeina kupini įspūdžių bei gerų emocijų. Naudodamasi proga, noriu padėkoti visiems Šiaulių teniso akademijos treneriams, kurie aktyviai ir noriai padeda vystyti šį projektą Šiaulių mieste”.

Šarūnas Kulnys ( Šiaulių teniso akademijos vyr. treneris ir JTI projekto koordinatorius): “ Esame dėkingi už projekto idėją Tarptautiniai teniso federacijai ir Lietuvos teniso sąjungai. Mažoms šalims, tokioms kaip Lietuva, kurios demografinė padėtis nėra palanki ne tik tenisui, bet ir visoms sporto šakoms, dedama daug pastangų ir įvairiausių būdų, kaip sudominti visus norinčius ar planuojančius sportuoti. JTI projektas - tai unikali galimybė populiarinti tenisą savo šalyje. Švietimo ir ugdymo įstaigos yra nemokamai aprūpinamos teniso inventoriumi, mokyklų ir darželių pedagogai yra apmokomi, kaip taisyklingai naudoti ir pritaikyti inventorių kūno kultūros pamokose, dalijamasi metodine literatūra, vaikučiai kviečiami atvykti į teniso arenas ir išbandyti teniso sporto šaką, ir visai tai švietimo ir ugdymo įstaigoms niekas nekainuoja. Tai - unikalu, nei viena sporto šaka tokio projekto Lietuvoje neturi kaip tenisas. Kiekvienais metais gauname vis daugiau paraiškų iš darželių, mokyklų dalyvauti šiame projekte, skaičiai išties įspūdingi, kaip pvz.: projektas per metus išaugo net 300 % . Tikimės ir labai daug dirbame, kad šis projektas ir toliau taip sparčiai augtų. Tai pat dėkojame pagrindiniam šio projekto rėmėjui DECAHTLON, kuris projekto dalyvius aprūpina inventoriumi“.

Šiaulių miesto ir rajono švietimo ir ugdymo įstaigos, norinčios dalyvauti šiame projekte, gali kreiptis el. paštu: virginija@tennis.lt

Projekto akimirkos: