Šiauliuose įvyks Federacijos taurės varžybos

2013-10-09

Atgal

Šiauliuose įvyks Federacijos taurės varžybos

2014 metų Federacijos taurės („FedCup“) Europos-Afrikos zonos antros grupės varžybos vyks Lietuvoje. Tarptautinė teniso federacija (ITF) aštuonių nacionalinių moterų teniso rinktinių varžybas kitų metų balandžio mėnesį nutarė surengti Šiaulių teniso mokykloje

Be šeimininkės - Lietuvos rinktinės - varžybose dar dalyvaus Bosnijos ir Hercegovinos, Egipto, Gruzijos, Juodkalnijos, Lichtenšteino, Pietų Afrikos Respublikos ir Suomijos komandos.

„Džiaugiuosi, kad Tarptautinė teniso federacija patikėjo mums surengti šias varžybas. Niekada neabejojau mūsų gebėjimais surengti tokio lygio teniso šventę. Vienintelis kiek nerimauti vertęs dalykas, buvo mūsų siūlymas rengti varžybas ant kietos dangos. Juk tuo metu Europoje jau bus prasidėjęs grunto sezonas. Visgi Tarptautinė teniso federacija sutiko su mūsų pasiūlymu“, - sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

 

Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas teigia, kad balandžio mėnesį Šiauliuose vyks didelė teniso šventė. „Puikiai pamenu sujudimą, kuris buvo apėmęs Šiaulius per šiemet pas mus vykusias Daviso taurės varžybas tarp Lietuvos ir Kipro komandų. Tikiu, kad šiauliečiai ne mažiau karštai ir aktyviai palaikys ir mūsų tenisininkes“.

Federacijos taurės varžybos Šiaulių teniso mokykloje vyks 2014 metų balandžio 16-19 dienomis. Aštuonios komandos burtų būdu bus suskirstytos į dvi grupes. Pajėgiausios grupių rinktinės tęs kovas dėl pateikimo į Federacijos taurės Europos-Afrikos zonos pirmą grupę. Dvi silpniausios varžybų rinktinės iškris į trečią FedCup grupę.

Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė sako, kad žiūrovų palaikymas gali tapti svarbiu faktoriumi siekiant kelialapio į aukštesnę varžybų grupę.

„Suprantama, kol kas anksti kalbėti tiek apie mūsų komandos sudėtį, tiek apie varžoves. Šiemet Juodkalnijoje vykusiame turnyre likome per žingsnį nuo vieno iš dviejų kelialapių. Tad kodėl gi dėl jo nepakovojus čia, Lietuvoje? Ypač, jei pavyks suburti draugišką, darbščią ir atstovauti Lietuvai trokštančią komandą“, - sako E. Liachovičiūtė.

 

Anot E. Liachovičiūtės, tokios komandos lyderės vaidmenį ji yra numačiusi skirti pirmajai Lietuvos raketei Linai Stančiūtei. „Lina yra pats geriausias pavyzdys mūsų jaunimui. Ji nė karto neatsisakė padėti Lietuvos rinktinei Federacijos taurės varžybose. Iš Linos niekuomet negirdėjau jokių pasiteisinimų apie suplanuotus turnyrus, traumas ar nuovargį. Lietuvos rinktinėje ji debiutavo būdama keturiolikos ir nuo tada už Lietuvą jau sužaidė 56-is mačus“.