Daviso taurė: ne tik nauji tenisininkų įgūdžiai, bet ir naujas PAR rinktinės narys

2014-04-03

Atgal

Daviso taurė: ne tik nauji tenisininkų įgūdžiai, bet ir naujas PAR rinktinės narys  Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis šiandien vykusioje Daviso taurės burtų traukimo ceremonijoje sužinojo ne tik savo varžovų pavardes, bet ir įgijo naujų įgūdžių. Mat burtai buvo traukiami greta kortų įsikūrusioje ir vis dar veikiančioje karvių fermoje, o po ceremonijos ir pokalbių su vietos žurnalistais abiejų rinktinių lyderiai buvo pakviesti melžti karvių.

Jau kelias dienas teniso korte tarpusavyje treniruočių metų kovojantys R. Berankis ir L. Grigelis, atrodo, konkuravo ir fermoje. Nes paprašytas pasidalinti įspūdžiais ir pakomentuoti išmilžio rezultatus Lietuvos rinktinės lyderis tarė, jog jo rezultatas fermoje buvo smarkiai geresnis nei komandos draugo.

Visgi apsilankymas fermoje nebuvo vienintelis lietuviams šiandien skirtas siurprizas - dar vienas mūsiškių laukė ir pačioje burtų traukimo ceremonijoje. Mat varžovų komandos kapitonas John-Laffnie de Jageris antraja savo komandos rakete pasirinko pradinėje komandos paraiškoje nebuvusio Jeano Anderseno. Būtent šis tenisininkas 25 metų amžiau tenisininkas pirmame mačo prieš pietų afrikiečius susitikime stos prieš R. Berankį. Antrame rytdienos mače L. Grigelis žais prieš pirmąją PAR raketę Riką de Voestą.

Komentuodamas savo pasirinkimą Pietų Afrikos komandos kapitonas teigė tikįs, kad J. Andersenas gali mesti rimtą iššūkį R. Berankiui. “Lietuvos komanda labai stipri, jūs turite du aukščiausio lygio žaidėjus. J. Andersenas turėjo labai sunkią traumą, lūžusią koją jis gydėsi daugiau nei pusmetį. Tačiau jo nesėkmės jau praeityje, o grįžęs po ilgos pertraukos jis sužaidė kelis labai gerus mačus. Todėl tikrai nemanau, kad jis bus lengvas grobis lietuviams”.

Kalbėdamas apie silpnąsias lietuvių vietas PAR treneris paminėjo tik vieną dalyką: “Labai gerai turėti du lygiaverčius komandos narius, tačiau jie yra tik du. Sportas yra sportas, čia visko nutinka. Nieku gyvu nelinkiu traumų Lietuvos tenisininkams, tačiau jei taip nutiktų, ši komanda turėtų rimtų problemų”.

Tuo tarpu Ričardas Berankis po burtų teigė, kad jam nėra skirtumo žaisti pirmam ar antram.

“Man yra tekę žaisti ir taip, ir taip. Negaliu pasakyti, kad yra koks nors skirtumas. Tiesiog turiu savo pasirengimo mačui rutiną, o kelios valandos šen ar ten didelio skirtumo nedaro”.

Vertindamas savo pirmosios dienos varžovą, karjerą PAR rinktinėje baigiantį R. de Voestą, L. Grigelis sakė, kad nesibaiminantis to, kad atsisveikinimas su rinktine jo varžovui suteiks papildomos motyvacijos. “Papildomos motyvacijos turėsiu ir aš. Tiesiog stengsiuosi neleisti Rikui laimėti vieno iš paskutiniųjų jo mačų žaidžiant už savo šalies rinktinę”.

Antrąją varžybų dieną vyksiančiame dvejetų susitikime R. Berankis ir L. Grigelis žais prieš Raveną Klaaseną ir J. Anderseną.

Sekmadienį turėtų įvykti R. Berankio ir R. de Voesto bei L. Grigelio ir J. Anderseno akistatos.

PAR ir Lietuvos susitikimo nugalėjai dėl bilieto į pirmą Daviso taurės varžybų grupę rudenį kovos su Suomijos arba Bosnijos ir Hercegovinos rinktine.

 ###

Daugiau informacijos:

Tomas Ganusauskas

+370 655 70727

tomas@pinkpong.lt