Lietuvos tenisininkės Šiauliuose pradeda pasirengimą FedCup varžyboms

2014-04-11

Atgal

Lietuvos tenisininkės Šiauliuose pradeda pasirengimą FedCup varžyboms

Geriausios Lietuvos tenisininkės rytoj Šiauliuose pradeda pasirengimą kitą savaitę vyksiančioms Federacijos taurės (FedCup) Europos-Afrikos zonos antros grupės varžyboms. Lina Stančiūtė, Akvilė Paražinskaitė, Justina Mikulskytė ir Agnė Čepelytė sieks bilieto į pirmąją FedCup varžybų grupę.

“Lietuvos merginos, skirtingai nuo vyrų, pirmoje grupėje žaidė jau tris kartus. Tiesa, ilgiau nei sezono išsilaikyti joje mums nepavyko nė karto. Norėtųsi iškopti ten dar sykį. Pirmą žingsnį šia linkme mes jau žengėme - surinkome pajėgiausią įmanomą Lietuvos rinktinę ir aš tuo labai džiaugiuosi. Visgi galutinį rezultatą įtakos ir kiti veiksniai - varžovų komandų sudėtys, sirgalių palaikymas, mūsų komandos mikroklimatas”, - teigia Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė.

Kalbėdama apie varžovių komandas, E. Liachovičiūtė išskiria Lichtenšteino ir Pietų Afrikos Respublikos komandas.

“Lichtenšteino rinktinės lyderė Stephanie Vogt šiuo metu yra antro WTA šimtuko viduryje, ji, sakyčiau, yra pajėgiausia Šiauliuose vyksiančio turnyro tenisininkė. PAR komanda labai tolygi - pirmoji jos raketė Channel Simonds yra stipri antro-trečio šimtuko žaidėja, o likusios trys komandos narės patenka į WTA tūkstantuką. Kita vertus, tikrai nesakau, kad mūsų merginos - ypač Lina, Akvilė ir Justina - negali kautis su tokio lygio tenisininkėmis. Tikrai gali. Ir ne tik kautis, tačiau ir nugalėti jas”.

Paklausta ar žaidimas namuose bus rimta paspirtis Lietuvos merginoms, rinktinės kapitonė tik trūkteli pečiais.

“Teoriškai turėtų būti. Tačiau kartais žaidimas namuose sukuria ir papildomų įtampų. Visgi tikiu, kad mūsų merginos yra pakankamai patyrusios, kad žiūrovų palaikymą išnaudotų savo naudai”.

Federacijos taurės varžybos Šiaulių teniso mokykloje vyks 2014 metų balandžio 16-19 dienomis. Be Lietuvos rinktinės turnyre dalyvaus PAR, Bosnijos ir Hercegovinos, Egipto, Suomijos, Gruzijos, Lichtenšteino ir Juodkalnijos komandos.

Aštuonios komandos burtų būdu bus suskirstytos į dvi grupes. Pajėgiausios grupių rinktinės tęs kovas dėl pateikimo į Federacijos taurės Europos-Afrikos zonos pirmą grupę. Dvi silpniausios varžybų rinktinės iškris į trečią FedCup grupę.

Visi Lietuvos rinktinės mačai bus tiesiogiai transliuojami internetu.

Bilietai į visas varžybas, prekyba kuriais prasidėjo praėjusią savaitę, kainuos 30 litų. Vienos dienos bilietas kainuos 10 litų.