Šiauliuose - Šešiolikmečių tenisininkų kovos

2013-02-19

Atgal

Šiauliuose - Šešiolikmečių tenisininkų kovos

154 šešiolikmečiai ir jaunesni tenisininkai stoja į kovą dėl Šiauliuose prasidėjusio Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) turnyro “Toyota Cup” nugalėtojų titulo. Pagrindinėse varžybose žaidžia 5 Lietuvos tenisininkai ir 7 tenisininkės.

Sėkmingai pirmą varžybų ratą įveikė Šiaulių teniso mokyklos auklėtinis ir antra šio turnyro raketė Lukas Žvikas. 61-ą Tennis Europe reitingo vietą užimantis lietuvis varžybų debiute 6:2 6:1 įveikė ukrainietį Vitalijų Stadnyką.
“Manau, kad Lukas yra pajėgus kautis dėl pačių aukščiausių vietų šiame turnyre. Juolab, kad pasitikėjimo savo jėgomis jam turėjo pridėti ir dalyvavimas atrankiniame turnyre dėl patekimo į Lietuvos Daviso taurės rinktinę”, - teigia L. Žviko treneris Šarūnas Kulnys.
Kiti Lietuvos tenisininkai - Domantas Šakinis, Emilis Rusakevičius, Tomas Vaišė ir Aleks Gamzin - vaikinų vienetų varžybų pirmo rato susitikimus žais šiandien.
Merginų vienetų varžybose Lietuvos tenisininkės jau patyrė pirmuosius nuostolius. Ieva Druteikaitė  0:6 1:6 nusileido rusei Elenai Antonovai, Paulina Bakaitė - 3:6 5:7 kitai Rusijos tenisininkei Marinai Antonovai, o Gabija Buenanjo 3:6 0:6 neatsilaikė prieš ketvirtą turnyro raketę graikę Eleni Christofi. 
Šiandien pirmo rato susitikimus žais Gabija Druteikaitė, Ieva Čeilutkaitė, Auksė Mačiulaitytė ir Gerda Zykutė.
Šiaulių teniso mokykloje vykstančiam turnyrui yra suteikta antra Europos teniso asociacijos kategorija. Tai - vienintelis tokios kategorijos šešiolikmečių turnyras Lietuvoje. 
 
###
Turnyro “Toyota Cup U16” nuoroda.